سومین مسابقه ملی بهینه کاوی

با توجه به تداوم برگزاری جشنواره ملی بهره وری و بالا رفتن تجربیات و انتظارات، و جهت تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ و اعلام نظر ریاست محترم جشنواره ملی بهره وری جناب آقای دکتر نهاوندیان در اهمیت ورود به رقابت های بین المللی و مقایسه خود با دیگر سازمان های جهان، دبیرخانه جشنواره پس از برگزاری چهارمین دوره، فعالیت هایی را در این زمینه اجرا نمود که منجر به تایید جشنواره توسط شبکه جهانی بهینه کاوی گشت که به دنبال آن شرکت ها و سازمان های ایرانی در صورتی که مورد تایید جشنواره ملی بهره وری قرار گیرند می توانند وارد رقابت جهانی بهینه کاوی شوند، و بر همین اساس مسابقه ملی بهینه کاوی منطبق با مسابقه جهانی بهینه کاوی شکل گرفت که در دی ماه سال جاری همزمان با هشتمین جشنواره ملی بهره وری، برگزار می گردد.

همچنین مهلت ارسال پروژه های بهینه کاوی (بنچ مارکینگ)  به دبیرخانه جشنواره تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شد.

عنوان مسابقه زمان قطعی ثبت نام هزینه ثبت نام (ریال)
مسابقه ملی بهینه کاوی ۱۵ اردیبهشت سال ۹۶ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰

برای دانلود فرم مسابقه ملی بهینه کاوی اینجا را کلیک کنید.

 منطق امتیازدهی به پروژه ها نیز به شرح زیر می باشد:

 

معیار ها

امتیاز هر معیار

۱

چگونه دانش موجود سازمان شما جمع آوری شده و در اختیار سایر بخش ها قرار میگیرد؟ تسهیم دانش و اطلاعات درون سازمان در مقایسه با دانش فراگرفته شده از خارج چگونه است؟

۱۶

۲

چگونه سازمان شما پروژه های برتر را شناسایی و پیاده سازی کرده است؟ آیا این پروژه ها تنها در نواحی محدودی صورت گرفته یا در تمام سازمان جاری شده اند؟

۱۲

۳

آیا شما برای شناخت و پیاده سازی پروژه های برتر از متدولوژی مدون بهینه کاوی استفاده کرده اید؟ آیا برای انتخاب این متدولوژی مطالعه ای انجام داده اید؟

۱۲

۴

در اجرای پروژه های بهینه کاوی بر کدام رویکرد تمرکز بیشتری وجود دارد؟ مقایسه آماری یا یادگیری از الگوهای برتر سایر سازمان ها

۱۲

۵

آیا پروژه های بهینه کاوی شما تنها محدود به یادگیری از رقبا است یا این یادگیری از سایر بخش های درون سازمانی و همین طور خارج از صنعت نیز صورت گرفته است؟

۱۲

۶

آیا پروژه ها و ابتکارات بهینه کاوی با الزامات راهبردی سازمان شما هم راستا بوده است؟ میزان هم¬پوشانی این پروژه ها ارزیابی شده است؟

۱۲

۷

پروژه های بهینه کاوی از شروع تا پیاده سازی، چقدر مورد حمایت مدیران ارشد سازمان بوده است؟ مثال¬هایی از پروژه ها ذکر کنید.

۱۲

۸

چگونه از رعایت اصول اخلاقی در اجرای پروژه های بهینه کاوی اطمینان حاصل می کنید؟

۱۲

مجموع امتیاز هر پروژه

 

۱۰۰

لازم به ذکر است پروژه های ارسالی پس از بررسی در دبیرخانه جشنواره ملی بهره وری، به داوری کارشناسان بهینه کاوی گذاشته می شود تا در نهایت پس از تایید کمیته علمی جشنواره نتایج نهایی و پروژه های برتر معرفی گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo-samandehi